ZÁKLADY OBLIEKANIA SVETROV S VÝSTRIHOM DO V

17.04.2018

Nie je nič lepšie ako vrstvenie oblečenia. Na chladnejšie jarné večeri je najvhodnejšie mať v šatníku pár svetríkov. Keď sa nás niekedy zákazníci pýtajú, čo si majú obliecť, aby mali štýl, radi odpovedáme, že sveter s výstrihom do V. Ono sa to nezdá, ale je to naozaj štýlový (a pritom tak obyčajný!) kúsok šatníka, ktorý sa líši farbami, materiálmi a spôsobom obliekania. Tak poďme pekne na to.

Čierny V sveter

Je to jeden z tých kúskov, ktoré jednoducho musíte mať. Čierny je veľmi ľahko dopasovateľný, môžete si ho obliecť do kancelárie, ale aj na párty, môžete ho vrstviť, ale pokojne si ho obliecť aj samostatne na dosiahnutie "čistého" efektu.


Biely V sveter

Súhlasíme, biela farba je trochu diskutabilná. Nielen, že sa ľahko špiní a ťažko perie, ale aj odhalí všetky nedokonalosti, faldíky ap. Na druhej strane, dodáva eleganciu, čistý nádych a sofistikovaný dojem. Môžete ho nosiť k džínsom s mokasínkami alebo pre elegantnejší vzhľad k béžovým nohaviciam s napríklad svetlomodrou košeľou.

Šedý V sveter

Ak sa vám čierny zdá byť príliš formálny alebo jednoducho príliš čierny, siahnite po šedom. Šedá farba je úžasná v tom, že ponúka množstvo odtieňov, niektoré tak tmavé, že sa až blížia k čiernej, ale nie sú čierne a iné tak svetlé, že sa až blížia k bielej, ale nie sú biele. Môžete si ho obliecť k džínsom, ale tak isto do obleku, záleží len od toho, aký efekt chcete dosiahnuť.


Čo si obliecť pod V sveter?

Ako som už spomínala, niekedy jednoducho nič a vyzerá to veľmi šik. Ale nájdu sa ľudia, ktorí by s tým absolútne nesúhlasili a trvali by na tom, že pod sveter je nutné obliecť si tričko alebo košeľu. A majú aj oni pravdu, pod V sveter sa to, samozrejme, výborne hodí. Jediné pravidlo, o ktorom teda môžeme hovoriť, je, že pod sveter si môžete alebo nemusíte obliecť čokoľvek zo spomínaného.


Sveter k obleku a do kancelárie?

Samozrejme! Tak, ako sa hodí k džínsom, hodí sa aj k oblekovým nohaviciam, podľa príležitosti si stačí vybrať farbu. Spomenula som tri základné, ale existuje celé spektrum ďalších - červená, lososová, modrá, žltá, oranžová...

Ak patríte k mužom, ktorí si musia obliekať oblek každý deň, v tom prípade najmä v zimných dňoch je V sveter rozhodne tým, po čom by ste mali siahnuť, ak potrebujete vrstviť či iba štýlovo oživiť. Áno, hodí sa aj k obleku.


Kravata k V svetru

Ak si dať kravatu k nejakému svetru, tak potom rozhodne k tomu s výstrihom do V! Práve on dá totiž kravate, ktorú pod svetrom prakticky nevidno, možnosť vyznieť a spolu vytvoria kompaktný elegantný celok. Štýlový a jednoduchý vzhľad utvrdíte práve tým, že kravatu si vždy zastrčíte do svetra a nenecháte ju voľne visieť. Ak nemáte istotu vo farebných kombináciách, vyhnite sa výrazným farbám a vzorom. Tak si môžete byť istí, že sa neodchýlite od elegancie.


Milí páni, nie je to žiadne klišé, že V sveter by mal byť súčasťou vášho šatníka. Pár ich, samozrejme, máme v ponuke aj my, prídite, veľmi radi vám poradíme.