VESTY AKO PRAKTICKÝ A ŠTÝLOVÝ DOPLNOK

09.11.2018

V minulosti k pánskemu obleku neodmysliteľne patrili aj vesty. Jednalo sa o absolútnu samozrejmosť pánskeho formálneho odevu. Postupne sa však aj cez rôzne módne výkyvy začali z pánskych šatníkov vytrácať. Napriek tomu sa jedná o kúsok, ktorý rozhodne stojí za to mať.

Praktické výhody

Vesta obleku dodáva ešte luxusnejší a formálnejší vzhľad. Naviac je praktická v tom, že v horúcom počasí si môže muž dať dole sako a mať na sebe len košeľu s vestou. Tá pomáha tvarovať postavu práve aj bez saka. Hodí sa však aj v zime, kedy ako ďalšia vrstva oblečenia zahreje. V prípade nosenia vesty navyše odpadá povinnosť, že stoji musí byť sako vždy zapnuté.

Spôsoby nosenia vesty

Jednou z klasických variant je kúpa vesty v komplete so sakom. V rovnakej farbe aj vzoru. Takáto varianta môže niekedy pôsobiť stroho, a preto je dobré ju doplniť vzorovanou kravatou alebo vreckovkou do saka. Ide o spôsob nosenia, ktorý využijete pri viacerých formálnych príležitostiach. Rovnako ako inokedy platí, že tmavšie farby, bez výrazného vzorovania postavu celkovo zúžia.

Pre celkové oživenie outfitu však môžete využiť aj vestu inej farby ako obleku alebo vestu so vzorom. Vhodnou kombináciou je napríklad oblek z jednofarebnej látky a vesta s kockovaným alebo pruhovaným vzorom. Vďaka variabilite viest máte viac možností, ako oblek nosiť.

Univerzálnosť viest sa ukazuje aj v ich použití bez oblekového saka. Trendom je tak aj kombinácia s jednofarebnou košeľou a chinos nohavicami alebo džínsy. Neurobíte zle, ak si u takého outfitu vyhrniete rukávy na košeli. Naopak, vyzerá to veľmi dobre. Svoje uplatnenie nájdu vesty aj v ležérnom štýle oblečenia. Keďže nie je nosenie viest u nás príliš časté, dokážu pánsky šatník a samotný outfit odlíšiť oproti ostatným.