4 FAKTY O DOBRE SEDIACEJ KOŠELI

26.09.2017

Prečo by ste mali nosiť košele, v ktorých nevyzeráte dobre, keď môžete mať také, ktoré vám sadnú dokonale? Aby ste si vybrali tú, ktorá je presne na vás, stačí sa zamerať sa na 4 základné oblasti.

1) Golier

Košeľa by mala okolo krku sedieť tak akurát. Golier by nemal odhaľovať zbytočne veľa miesta, ale nemal by majiteľa košele ani škrtiť. Jednoducho by mal byť čo najbližšie ku krku bez toho, aby to bolo nepríjemné. Úplne ľahko to zistíte tak, že medzi golier a váš krk strčíte dva prsty a nebudete cítiť žiadne rezanie.


Super tip pre vás:
K okrúhlej tvári je vhodné zvoľte špicatý golier, širšie goliere sú vhodné pre užšie tváre.

2) Ramená

Ramenné švy košele by mali končiť zároveň s koncom vašej ramennej kosti, čo je vlastne najvzdialenejší bod od hrudníka. Je vhodné skúsiť sa pri kúpe košele trochu pohýbať, nadvihnúť ruky, urobiť pár krúživých pohybov. Napriek tomu, že niektorí si to mylne myslia, košeľa by vás rozhodne nemala obmedzovať v pohybe!

Dôležité tiež je, aby medzi spodnou časťou rukáva a vaším podpazuším nebol príliš veľký priestor. Ak v skúšobnej kabínke ruku nadvihnete a košeľa sa od vášho podpazušia vzdiali neúmerne, rozhodne potrebujete košeľu s užšími rukávmi.

3) Telo

Hlavná časť košele by mala byť natoľko úzka, že pri odtiahnutí košele od hrudníka vznikne priestor pre približne 3-4 palce. Určite by mala umožnovať absolútnu pohybovú voľnosť.

4) Rukávy

Dĺžka rukávov je jedna z najjednoduchšie posúditeľných. Priestor pre manžety by mal končiť presne tam, kde sa vaše zápästie stretáva s vašou dlaňou a chrbtom ruky. Rukáv by mal byť približne o pol centimetra dlhší, ako je rukáv saka. A, pozor! Ak zvyknete nosiť manžetové gombíky, je nutné dbať na to, aby otočení zápästia tieto ostali na mieste. A aj, ak ich nosiť nezvyknete - rukáv by sa nemal v mieste pre ne určenom točiť. V opačnom prípade je vám trošku úzky.

Veríme, že článok bol pre vás užitočný, a že výber košele už bude pre vás hračka.