TO NAJLEPŠIE K NÁMORNÍCKEMU MODRÉMU OBLEKU

19.07.2018

Hoci oblek námorníckej modrej farby patrí k základným kúskom pánskeho šatníka, nie každý muž vie k nemu dopasovať košeľu. Spoznajte 4 základné.

Námornícky modrý oblek si môžete kúpiť v rôznorodých odtieňoch, od svetlých po tmavé. Tým základným kúskom v pánskom šatníku sa ale stali práve tie tmavšie. Keďže sa stal všeobecne akceptovaným popri čiernom a tmavošedom ako oblek vhodný aj na formálne udalosti, postačí mať k nemu v šatníku pripravené 4 rozličné košele. Možno čakáte niečo wow, ale nie. Sú pomerne obyčajné. Dôvod? Jediné, čo si zaslúži pozornosť, je váš námornícky modrý oblek.


1) Biela

Biela, ale pod bielou rozumejte naozaj bielu. Nie krémovú, nie bielu kávu, nie smotanovú bielu, ale bielu. Tou nikdy nič nepokazíte, naopak. A čo tak dopasovať k nej červenú kravatu a hnedé kožené topánky a opasok? Dokonalý model pre pracovné stretnutia či prácu všeobecne. Samozrejme, nezabudnite na vhodné ponožky, v žiadnom prípade nie biele či čierne! Ponožky by ste sa mali vždy snažiť čo najviac pripodobniť farbe nohavíc.


2) Svetlomodrá

Svetlomodrá košeľa je ďalším z tých "must" kúskov pánskeho šatníka. Je veľmi príjemne univerzálna, pokojne si ju môžete obliecť aj k džínsom či letným šortkám. Ale k námorníckemu modrému obleku naozaj pasuje. Mimochodom, tu je skvelá príležitosť dokázať, že čierna a modrá kombinácia nemusí byť vôbec zlá, naopak. Skúste si k svetlomodrej košeli v námorníckom modrom obleku dopasovať čiernu kravatu alebo na menej formálne príležitosti zvoľte vzhľad bez kravaty so svetlmodrou košeľou s čiernymi detailami, gombíkmi ap. Uvidíte, ako skvele budete vyzerať!


3) Svetloružová

Stále je možné stretnúť sa s mužmi, ktorí si z nejakých nepochopiteľných dôvodov myslia, že svetloružová nie je farbou pre nich. Omyl. Aj svetloružová košeľa je jednou z tých, ktoré by nemali chýbať v šatníku žiadneho muža. Skúste si ju obliecť do námorníckeho modrého obleku, doplňte pásikavú šedú kravatu a čierne topánky. A budete prekvapený, aký šarmantný muž na vás bude hľadieť zo zrkadla.


4) Šedá

K vyššie spomenutému vzhľadu môžete dopasovať aj šedú košeľu. Aj s čiernou kravatou a topánkami. Takýto model bude pôsobiť veľmi formálne a elegantne. Ak hľadáte voľnočasovejší či športovejší model, dajte kravatu dole, rozopnite si vrchný gombík košele a obujte si biele tenisky. Budete veľmi in!