ŠEDÝ OBLEK A ČO K NEMU?

13.03.2018

Šedé obleky sú stále veľmi obľúbené, v celosvetovom meradle dokonca stále viac a viac. Ak odhliadneme od toho, že by nutne mali byť povinnou súčasťou pánskeho šatníka, konečne po nich začínajú siahať aj tí, ktorým sa jednoducho zunovali čierne a modré obleky.

Šedý oblek, to je absolútny image.

A ako ho nosí muž Otto Berg? Jednoznačne podľa súčasných svetových trendov. Inšpirujte sa.

#1 Farba

Šedá ponúka mnoho odtieňov, od svetlo šedých až po farbu dreveného uhlia. Pri vyberaní svojho šedého obleku by mala byť vaša prvá úvaha o farbe. Premýšľajte o tom, kedy budete s najväčšou pravdepodobnosťou nosiť svoj oblek, bude to počas dňa alebo v noci? K akým udalostiam budete nosiť? Je to pre kanceláriu alebo pre záhradnú párty?
Najvšestrannejší odtieň je práve ten uprostred stupnice. Hodí sa do kancelárie, ale aj pre neformálne udalosti. Práve taký nájdete aj v novej kolekcii jar / leto 2018.

#2 Košeľa

Stredne sivá farba je výborne kombinovateľná s inými farbami, preto nebudete musieť k nej aktualizovať zvyšok šatníka. Pre formálne použitie je ideálne biela alebo čierna košeľa. Pre elegantný ležérny vzhľad, spárujte oblek s jednofarebnou košeľou. Skvele sa hodí svetlomodrá, námornická modrá, ale i napríklad vínová košeľa. Ak si chcete oddýchnuť od košele, k šedému obleku skvele padne čierny polorolák.

#3 Topánky

Pokiaľ ide o topánky, šedá je neutrálna farba a zvládne veľa farieb. Pri formálnom oblečení preferujte topánky s jednoduchým šnurovaním pred mokasínmi. V odtieni hrdzavej hnedej, čiernej a burgundskej nič nepokazíte. Burgundská je pekná alternatíva klasickej čiernej a hnedej farby, pretože zahrieva šedé tóny a dodá nový rozmer vášmu vzhľadu.

#4 Doplnky

Šedá si žiada výrazné doplnky, napríklad vreckovky či kravaty. Siahnite po vzorovaných, ideálne rovnakej farby, avšak tmavšieho odtieňa, ako má košeľa. Napríklad pastelová modrá košeľa a námornícka modrá kravata a vreckovka. Ak zvyknete nosiť aj náramky či retiazky, prípadne prstene ap., ale najmä hodinky a, samozrejme, opasky, vždy musia mať strieborný charakter. K šedému obleku v žiadnom prípade nevoľte žltú zlatú, nikdy (biele zlato je, samozrejme, ok). Štýlový look môžete doplniť striebornou kravatou, manžetovými gombíky a klopové kolíky, ktoré rozhodne upútajú.

Príjemné nosenie štýlového šedého obleku praje Otto Berg.