POLOKOŠEĽA - KRÁĽ LETNEJ MÓDY?

17.06.2019

Letné počasie je pre mužov, ktorí milujú nadčasovú eleganciu, tým najťažším obdobím v roku. Obzvlášť v týchto horúčavách je móda ako taká minimálne takou výzvou, ako snaha bezproblémovo zaspať či snaha sústrediť sa pri práci.

Eleganciu horúcich letných nocí však zachraňuje jeden výnimočný, univerzálny kúsok, ktorý si zaslúži rezervovať pár vešiakov v každom pánskom šatníku - polokošele.

Na čo si dať pri výbere polokošele pozor?

Najdôležitejším faktorom pri výbere správnej košele je to, ako vám sedí. Môžete namietať, že to platí pre akýkoľvek módny kúsok a máte samozrejme pravdu, no ťažko nájsť kus oblečenia, pri ktorom by bol tento faktor tak kritický.

Správna polokošeľa siaha na rukávoch do polovice bicepsu, pričom by ho mala obopínať. Veľkú výhodu majú teda muži, ktorí žijú aktívne a majú silné ruky - polokošele tieto kvality poriadne zvýrazňujú. Čo sa týka samotnej dĺžky polokošele, tá by mala siahať približne do polovice zipsu na nohaviciach. Je to dôležité preto, aby sa vám nebolo vidieť chrbát, keď sa budete nakláňať a rovnako preto, aby ste si ju mohli bez problémov zapraviť do nohavíc. Obzvlášť s krátkymi nohavicami totiž zapravaná polokošeľa vyzerá naozaj výborne. A napokon skontrolujte, ako vám polokošeľa sedí so všetkými gombíkmi zapnutými a všetkými gombíkmi odopnutými. Tých pár gombíkov hore-dole môže naozaj urobiť s vašim vzhľadom a celkovo dojmom divy - či už v pozitívnom, alebo negatívnom zmysle.

Stavte na klasiku

V elegantnej móde platí pravidlo, že na experimenty je priestor až po tom, čo ste vyriešili základy. A základom, čo sa týka polokošiel, sú čistá biela, šedá, navy a čierna.

Tieto 4 polokošele sú tak neuveriteľne univerzálne, že sa stanú základným stavebným kameňom vášho šatníka. Či už idete na rande, na pláž alebo do práce, hodia sa prakticky ku všetkým typom nohavíc a sú perfektným kompromisom medzi eleganciou a nedbalosťou.

Ak ste základy vyriešili a máte predsa len radi aj extravagantnejšie kúsky, výborne - možností je dostatok. Či máte radi pásiky, stále obľúbenejšie kvetinové vzory, rôzne patterny - výber je skutočne len na vás a vašom vkuse.