PÁR TIPOV NA STAROSTLIVOSŤ O KRAVATY

02.02.2018

Na niektorých nám možno nezáleží, ale niektoré máme naozaj radi. Tak minimálne o tie sa treba starať!

Všetci veľmi dobre vieme, že kvalitná, pekná, niekedy možno dizajnová kravata je prvkom, ktorý dodáva charakter celému obleku. Okrem iného striedanie rozličných kravát do tých istých oblekov a k tým istým košeliam umožňuje vybudovať dojem úplnej zmeny celého vzhľadu. Aj preto je kravata v pánskom šatníku tak veľmi dôležitá.

Odkladanie

Ak sa teda plánujete o tú svoju naozaj, ale naozaj starať, tak... v prvom rade si ju pri vyzliekaní odviažte. To, že ju odviažete v opačnom smere, ako ste ju viazali, teda skutočne rozviažete, totiž prispeje k udržaniu jej tvaru. Keď si ju budete následne odkladať, určite ju nerolujte alebo neukladajte to zásuvky. Najlepším spôsobom je prevesiť ju na vešiak.

Čistenie

Čo i len malá škvrkna môže pokaziť celú kravatu. Preto v ten deň, keď sa vám stala nehoda, použite na odstránenie škrvny sýtenú minerálnu vodu alebo sódu. Ak má škvrna mastný charakter, použite púder. Ten totiž absorbuje tuk. Po niekoľkých hodinách ho stačí oprášiť a zvyšok škvrny "prebehnúť" vlhkou handričkou.

Žehlenie

Pri žehlení kravaty rozhodne nevyvíjajte silný tlak! Prispelo by to k vzniku zažehlených miest, tzv. vrások, ktoré na svojom oblečení, o to viac na kravate (!) všetci neradi vidíme. Aby ste tomu predišli a aby sa vám žehlilo čo najjednoduchšie, určite siahnite po žehličke s funkciou naparovania. Pri žehlení za sucha a pri neúmernom tlaku ohrozujete živostnosť svojej kravaty.

Prečo sa oplatí investovať o pár korún viac a zaobstarať si kravatu z hodvábu sa dozviete z nášho posledného blogu.