ZIMNÉ TRENDY AKO ZLADIŤ KRAVATU A KOŠEĽU

13.11.2017

V porovnaní s oblekmi, ktorých farebnosť sa v business sfére napriek všetkým vplyvom sezónnych trendov stále udržuje v relatívne konzervatívnej a klasickej farebnosti s dominanciou modrých, šedých a hnedých odtieňov, je košeľa a kravata tá pravá súčasť vášho outfitu, kde môžete prejaviť svoju kreativitu, náladu a vyjadriť svoj individuálny vkus. Aj u košieľ a kravát platí pravidlo, že menej je viac, takže pokiaľ nie ste ostrieľaným "fashion znalcom", radšej voľte osvedčené kombinácie.

  • Biela košeľa ponúka maximálnu univerzálnosť a dáva možnosť vyniknúť štruktúre a farbe oblekovej tkaniny, zároveň sa k nej hodí akákoľvek kravata.
  • Svetlomodré košele ladia k farbe pleti akémukoľvek typu muža a sú typické pre business štýl.
  • Trendy sú aj pastelové farby, buďte ale opatrný pri voľbe kravaty - napríklad vyberte si kontrastnú kravatu, ladiacu k farbe obleku so vzorom, ktorý bude vo farbe košele.
  • K jemnému káru voľte radšej hladkú, jednofarebnú alebo kravatu s mikrovzorom. 

Najtrendovejšie sú stále jednofarebné kravaty a kravaty s jemným štruktúrovaným vzorom tzv. "falošné uni". 

Pokiaľ sú vyššie uvedené doporučenia pre vás príliš nudné, skúste svoj outfit zladiť v duchu jedného z posledných trendov "Monochromatic" a doplniť svoj obľúbený oblek košeľou, kravatou, kapesníkom, prípadne ďalšími doplnkami v jednom farebnom odtieni. Dôležité je, aby mali jednotlivé súčasti vášho oblečenia naozaj čo najbližší odtieň, vtedy bude výsledný efekt najsilnejší.

Aj keď si zvolíte nenápadnú farbu (napríklad šedú), kontrast povrchu vlnenej tkaniny saka, bavlneného popelínu košele a lesku hodvábnej kravaty určite pozitívne osloví vaše okolie.