ČO O VÁS PREZRADÍ VAŠA KRAVATA?

28.08.2017

Prečítajte si, čo vysielate tým, akej farby kravatu si oblečiete.

Napriek tomu že kravata je pomerne malým kúskom v našom celkovom vzhľade, je kúskom veľmi výrazným. Dôležitý pritom nie je iba dizajn, ktorý zvolíme, ale aj farba, ktorú na tú-ktorú príležitosť uprednostníme. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo môžu ostatní z farby vašej kravaty vyčítať.

Červená - je symbolom autority a sebavedomia, zároveň vášne a zápalu pre vec. Môže byť skvelá pre firemné zasadnutie či výročnú konferenciu, kde plánujete demonštrovať jasné vízie, ktoré vidíte pre spoločnosť. Práve pre to však môže pôsobiť aj trošku zastrašujúco, a preto si pred prezentáciou vízií premietnite ľudí, ktorým ich budete predstavovať a to, či majú podobné zmýšľanie ako vy.

Čierna - elegancia a sebavedomie. To je jasné vysielanie čiernej kravaty. Treba si však uvedomiť, že je takmer výhradne využívaná na black tie eventy alebo pri nepríjemných udalostiach. I keď ju teda zrejme až tak často nevyužijete, v šatníku by ste ju mali mať.

Šedá - je neutrálna, a tak umožňuje splynúť. Neznamená to, že v nej splývate s davom, ale voči ostatným nepôsobíte príliš invazívne, čo môže byť v niektorých situáciách, napríklad na pracovnom pohovore, veľkým pozitívom.

Námornícka modrá - kravata typického alfa samca, ktorý má odvahu a nechýba mu sebavedomie. Je ľahko kombinovateľná, keďže väčšina oblekov má tmavomodrú alebo antracitovo šedú farbu, a výborne sa hodí na dôležité firemné prezentácie. Bez ohľadu na to, či ste jedným z rečníkov alebo účastníkom.

Svetlomodrá - kravata tejto farby symbolizuje prívetivosť. V niektorých prípadoch demonštruje kreativitu a vôľu na tímovú prácu. Celkovo kravaty svetlých farieb sú znakom toho, že ich nositeľ pred vlastným prospechom uprednostní kolektívny úspech a zväčša je to výborný tímový hráč.