MERCERIZOVANÁ BAVLNA: NOVÝ LEVEL BAVLNY

24.05.2019

Bavlnu si zamilovali ľudia po celom svete. Je to veľmi príjemný materiál, ktorý môžete nosiť počas celého roka. Je príjemný na dotyk, udržuje vás v komforte počas horúcich dní a naopak zahrieva počas studených dní. Je hypoalergénny, ľahko sa oň stará a vyperiete ho bez problémov v svojej práčke. Je pevný, odolný a dobre sa s ním pracuje aj dizajnérom.

Otázka teda je - môže existovať niečo ešte lepšie?

Odpoveď je áno, je to bavlna, ktorá prešla procesom tzv. mercerizácie.

Čo je mercerizovaná bavlna?

Mercerizovaná bavlna je špeciálny druh bavlny, ktorý vzniká skombinovaním bavlnených priadzí a hydroxidu sodného. Ak vám to znie ako nejaký zvláštny pokus z laboratória, tak v skutočnosti ani nie ste tak ďaleko od pravdy - tento proces vyvinul v polovici 19.storočia britský chemik John Mercer.

No akokoľvek znie takáto kombinácia šialene, výsledok príjemne prekvapil a jeho patent sa využíva v rámci módy dodnes. Z jednoduchého dôvodu - mercerizovaná bavlna je úplne nový level bavlny.

Prečo je mercerizovaná bavlna lepšia ako klasická bavlna?

Mercerizovaná bavlna nedodá bavlne až tak veľa nových vlastností. Tajomstvo je v tom, že väčšinu vlastností, ktorá bavlna má, dokáže mercerizácia povzniesť na ešte oveľa vyššiu úroveň. Takáto bavlna je tak na pocit ešte mäkšia, ešte lepšie pohlcuje vlhkosť a je ešte príjemnejšia na nosenie počas horúcich dní. 

Farba sa po mercerizácii lepšie naviaže na vlákno, takže oblečenie aj po mnohých praniach nebledne. Bavlnené vlákna mercerizáciou naberajú na pevnosti a odolnosti, takže sa bavlna menej krčí a oveľa lepšie drží svoj tvar, bez ohľadu na to, koľko ju budete "trápiť" vo svojej práčke. Ako iste viete, toto je najväčšia slabina tradičnej bavlny

Prečo si takéto oblečenie kúpiť?

Mercerizovaná bavlna je o niečo drahšia ako tradičná bavlna, každý, kto sa však rozhodne zainvestovať svoje peniaze do takéhoto oblečenia, vie, že získa kúsok, ktorý vydrží v špičkovej kondícii dlhé roky. 

Mercerizovanú bavlnu sme v rámci našej najnovšej kolekcie využili na niektorých našich tričkách a polokošeliach. Určite sa zastavte na ktorejkoľvek z našich predajní a radi vám jej výhody predvedieme naživo.