KOMBINÁCIA OBLEKU A TENISIEK AKO SPOJENIE DVOCH MÓDNYCH SVETOV

17.09.2018

Takmer s úplnou istotou môžeme povedať, že súčasťou každého pánskeho botníku je aj minimálne jeden pár tenisiek. Je to ideálna a pohodlná varianta ku kraťasom alebo džínsom. Rovnako tak dlhú dobu platilo spojenie obleku a spoločenských topánok. Obe tieto kombinácie predstavovali teda svoju vlastnú formálnu a neformálnu kategóriu. Tento trend sa však v posledných rokoch začal meniť. A to predovšetkým v prospech mladých ľudí.

Môžeme tak vidieť kombinovanie oblekov s teniskami. Nejedná sa len o obľúbenú kombináciu fashion blogerov, ale tento trend v minulých rokoch prenikol aj medzi popredných módnych návrhárov. A hoci nemusí na papieri pôsobiť najlepšie a vyznávačov klasiky bude poburovať, je pravda, že funguje. Dokáže totiž dať vášmu obleku úplne nevšedný nádych.

Aj tu platia nejaké pravidlá

Ak sa rozhodnete vyskúšať prelínanie dvoch odlišných štýlov a vezmete si k svojmu obleku tenisky, majte na pamäti, že najlepšou voľbou je zvoliť úzky strih obleku. Keďže je sám o sebe športovejší, voľba tenisiek bude potom tá pravá.

Ohľadom samotných tenisiek by malo platiť, že by mali ladiť so zvyškom outfitu. Najčastejšou a najjednoduchšou farbou tenisiek je tak čierna, šedá alebo moja najobľúbenejšia biela. Aj tu samozrejme môžete popustiť uzdu svojej fantázii a využiť to, že tenisky sa vyrábajú v neprebernom množstve farieb. Viac ako inokedy sa ale treba o tenisky starať, pretože v kombinácii s oblekom je ich čistota kľúčová.

Zároveň by sa vám nohavice nemali rolovať na členkoch. Takže sa nebojte ich vyhrnúť, alebo zvoliť kratší strih. Buď si ponecháte odhalený členok alebo sa môžete vyhrať aj s trendom posledných rokov - farebnými ponožkami. A čo sa týka zvyšku outfitu, tak ku kombinácii tenisiek a obleku si môžete pod sako vziať aj tričko. Samozrejme tiež košeľu, a je čisto na vás, či k nej zvolíte tiež kravatu alebo motýlika a všetko doladíte vreckovkou.

A kam si oblek s teniskami oblečiem?

Oblek s teniskami nie je kombináciou pre každú príležitosť. K čisto formálnym príležitostiam ako je napríklad pracovný pohovor alebo dôležitá pracovná schôdzka sa stále nejedná o najlepšiu voľbu. Môžete ho však využiť pri práci v moderných firmách, kde sa od zabehnutých stereotypov upúšťa. Rovnako aj na menej formálnych udalostiach. Vďaka tejto kombinácii budete vyzerať elegantne, ale zároveň rozhodne zaujmete a odlíšite sa od svojho okolia.

A nech už sa v obleku a teniskách vydáte kamkoľvek, určite sa vám pôjde pohodlne!