KAREL ABRAHAM: NIE KAŽDÝ DEŇ MÔŽEM JAZDIŤ NA MOTORKE V OBLEKU

02.10.2018

Český jazdec elitnej série MotoGP Karel Abraham reprezentuje všetko, čo vystihuje aj značku OTTO BERG. Jeho odvaha, túžba po dobrodružstve, neustále skúšanie nových vecí a celkovo prístup k životu, akým sa dlhodobo prezentuje, bol pre nás odjakživa veľkou inšpiráciou.

Preto je limitovaná edícia 150 oblekov pod patronátom Karla Abraháma niečím, na čo sme nesmierne hrdí. Vytvoriť oblek, ktorý by vystihoval to, kým Karel je, vzhľadom na jeho jedinečnosť nebolo jednoduché, no dali sme do toho maximum a výsledný tmavomodrý oblek zo 100% vlny by sme mohli nosiť od rána do večera.

Spolupráca s Karlom nás bavila. Ukázal sa ako muž, ktorý je presne taký, ako ho možno vnímať aj na motorke - bezprostredný, odvážny, ale stále uvoľnený a v pohode. Pri fotení a natáčaní na Masarykovom okruhu v Brne sme si užili kopec zábavy a mali ho možnosť spoznať aj z inej stránky. A povieme vám, je to niekto, s kým by ste určite radi zašli na pivo. Alebo radšej výlet motorkou?

Karel, prečo ste sa rozhodli prijať spoluprácou so značkou OTTO BERG?

Značku OTTO BERG som vnímal už nejaký čas. Keď ma oslovili s návrhom na spoluprácu a mal som možnosť spoznať bližšie to, čo robia a aké sú ich hodnoty, videl som medzi nami určitú zhodu. Páči sa mi tá dynamika, ktorú so sebou OTTO BERG nesie, myslím si, že odvádzajú fakt dobrú prácu. No a keďže rád skúšam nové veci, povedal som si, že do toho idem.

A čo samotné fotenie? Ako ste sa cítili v úlohe modela?

Bola to zábava. Asi by som si nevedel predstaviť robiť niečo takéto každý deň, no ako skúsenosť to bolo vážne super. A hlavne, nie každý deň sa môžem premávať na motorke po okruhu v obleku a poltopánkach.

Aký je vôbec váš vzťah k móde a obliekaniu?

Tým, že každoročne nacestujem na preteky a rôzne akcie cez 100-tisíc kilometrov, som sa sústredil hlavne na to, aby som sa v oblečení cítil pohodlne a nejako špeciálne som to neriešil, navyše musím mať na sebe často najmä tímové oblečenie. Ale možno to po tejto spolupráci prehodnotím, v obleku som sa cítil fakt dobre :-).

Momentálne sa nachádzate v polovici aktuálnej sezóny MotoGP. Aké sú vaše ciele pre zostávajúce preteky?

Nie je to jednoduchá sezóna, vzhľadom na limity motorky musím jazdiť až za hranou. Ale ja nie som človek, ktorý by sa vzdával, preto chcem zo seba dostať vo zvyšku sezóny absolútne maximum a pozbierať čo najviac bodov.