JE PRAVDA, ŽE HODINKY BY MALI BYŤ JEDINÝM ŠPERKOM MUŽA?

12.09.2018

Vraj nič iné ako hodinky na skutočného muža nepatrí. Pravda? Výmysel? Ako sa to vezme.

Mužské doplnky a šperky sú poriadne komplikovanou záležitosťou. Vzhľadom na to, že mužská elegancia je pomerne striktne ohraničená a pre jej zachovanie je často nutné vyhnúť sa extrémom, samotné pánske šperky sa tak nejak automaticky pohybujú na hranici toho, čo je ešte vkusné a čo už je gýčom.

Takže áno, šperkami je ľahké váš outfit pokaziť. Na druhú stranu, ak budete vyberať dôsledne, môže byť kvalitný šperk ako korením, ktoré dotiahne celý váš vzhľad do dokonalosti a perfektne tak doplní hodinky, na ktoré ste tak hrdý, Či už ide o náramky, náhrdelníky alebo prstene.

Ako vybrať správny náramok

Náramky sú snáď najkontroverznejším šperkom z tohoto článku. Niekto na ne nedá dopustiť, iný sa im vyhýba ako čert krížu a ukazuje pritom na svoje hodinky.

Pri náramkoch v zásade platí jednoduché rozdelenie. Neformálna udalosť? Prechádzka po pláži? Drink v miestnom bare? Tenký kožený narámok, príp. náramok s korálkami dodá celému vášmu letnému outfitu potrebný šmrnc.

Akonáhle však hovoríme o formálnejších udalostiach, takéto náramky by urobili viac škody ako úžitku. V takom prípade ich radšej vymeňte za jemný náramok zo zlata alebo striebra, ktorý k obleku a košeli vyznie úplne inak, ako by vyznel k tričku a kraťasom.

Ako vybrať správny náhrdelník

Náhrdelníky sú kritické, keďže sú pravdepodobne prvým doplnkom, ktorý si na vás ľudia všimnú. Ich výhodou je, že ak sa s nimi necítite komfortne, vždy si ich môžete obmotať okolo zápästia a využiť ako náramok. Aj z toho hľadiska tu platia prakticky rovnaké pravidlá, aké platia aj pri náramkoch.

Až na pár drobností.

Zlaté náhrdelníky môžu pôsobiť zbytočne gýčovo, kým strieborný náhrdelník je v tomto prípade vašim najlepším priateľom. Zvládne totiž tak formálne udalosti, ako aj biele tričko, šortky a pláž. Čo sa týka voľnočasových náhrdelníkov, fungovať môže koža aj drevo, nemali by však "udierať" do očí.

Ako vybrať správny prsteň

Prsteň môžme považovať za akúsi pečať, doplnok, ktorý by sme mohli prirovnať k čerešničke na torte. Pravdou je ale aj to, že prstene naozaj nie sú pre každého a ak sa s nimi necítite komfortne, nenúťte sa do nich.

Tajomstvom vkusného prsteňa je čo najväčšia jednoduchosť. Výhodou takýchto prsteňov je fakt, že sa hodia ku akejkoľvek udalosti a môžete si ich teda vziať rovnako k obleku, ako aj na pláž.

Výborne v prípade mužských prsteňov funguje striebro, v prípade zlata sa opäť bavíme o veľmi tenkej hranici medzi vkusom a gýčom. Vyberajte teda dôsledne a sústreďte sa na jednoduchosť tvarov.