ČO SI OBLIECŤ K POLOKOŠELI?

22.06.2018

Polokošeľa či polo tričko je jednoznačne jedným z najobľúbenejších letných kúskov v pánskom šatníku. Tak si naň posvieťme.

Pôsobí to ako jednoduchá časť šatníka, faktom ale je, že ňou veľmi ľahko pokazíte celý svoj vzhľad. Preto sa neuspokojte s hocijakou polokošeľou, ale starostlivo si vyberte to, ako chcete vyzerať. Tými snáď najdôležitejšími atribútmi sú veľkosť, strih, gombíky a logá či vzory.


Kombinácie:

1) Smart: Nielen do práce, ale všeobecne, ak sa potrebujete obliecť za elegána. V tom prípade skúste siahnuť po letnom obleku, teda svetlom, z príjemných materiálov a doplňte napríklad klobúčikom a pokojne (ak až taký príliš elegantný byť nemusíte) aj teniskami. Vytvoríte tak príjemný, mierne ležérny, ale pritom stále elegantný a dôstojný vzhľad. Polokošele a letné obleky k sebe naozaj idú. Veľmi!

2) Smart Casual: To je práve ten štýl obliekania, kvôli ktorému polo tričká či polokošele vznikli. Nie formálny, nie neformálny, niečo medzi, ale veľmi pohodlné. Môžete do klasiky zvoliť niečo netradičné, napríklad chino nohavice zo 100 %-nej bavlny a vyskúšať rozličné farebné kombinácie. Mokasíny a príjemný komfortný štýl je na svete.

3) Casual: Na neformálne príležitosti, napríklad na posedenie s priateľmi niekde v kaviarni či bare voľte klasické džínsy a polo tričko. Ideálne je voliť čo najsvetlejšiu farbu polokošele a čo najtmavší odtieň džínsov. Vytvoríte tak krásny kontrast, ktorý si určite všimne každý. Alebo minimáne každá.


Rozlišujeme tri základné strihy polokošieľ:

Classic fit - je rovný, má dlhšiu dĺžku ramien, niekedy aj dlhšiu chrbtovú časť.

Custom fit - je jemne zúžený, kratší celkovo, aj v dĺžke ramien.

Slim fit - je veľmi podobný custom fit strihu, je ešte viac zúžený a kopírujúci postavu majiteľa, je ešte o čosi viac skrátený.


Aké nohavice sú v polokošeliam vhodné?

Samozrejme, džínsy, to netreba ani písať. Vyzerá to síce klasicky, ale prakticky vždy dobre. Ak si navyše dáte ešte príjemné letné sako, môžete vytvoriť o čosi formálnejší ako úplne neformálny vzhľad. Opäť platí pravidlo, čím tmavšie džínsy, tým elegantnejší vzhľad.

Polokošeľa a oblekové nohavice. I keď niekto by to považoval priam za módny hriech, ono to naozaj môže spolu ísť. Čo je dôležité (okrem farebnej kombinácie) je voľba správneho strihu polokošele. K oblekovým nohaviciam by ste malli voliť taký strih, dĺžka ktorého siaha presne po prekrytie pásu. Ak to chcete ešte viac vyformálniť, tak opasok vhodne dopasujte k topánkam.

Polokošele a šortky - tiež áno. Ideálne sú džínsové šortky či pokojne aj bavlnené šortky, Samozrejme, ide o neformálny vzhľad.