BAVLNENÉ CHINOS: Pohodlné, elegantné a štýlové

05.02.2019

Šatník každého muža by mal byť prioritne vybavený univerzálnymi prvkami, ktoré zvládnu prakticky každú situáciu. A akokoľvek sú džíny pohodlné a máme ich radi, o úplnej univerzálnosti sa hovoriť v ich prípade nedá. Preto prichádzajú na rad klasické bavlnené chinos.

Nikto síce netuší, kde sa názov chinos vzal a pred 10 rokmi by ste zrejme hľadali márne niekoho, kto by vedel, o čo vlastne ide, no chinos sú aj tak v rámci pánskej módy hotovým zázrakom. Svojou univerzálnosťou predčia mnohé iné prvky v šatníku a dokážete s nimi vytvoriť naozaj veľké množstvo vkusných kombinácií pre celý rad rôznych spoločenských situácií. Ale skutočným tajomstvom chinos je, že napriek týmto všetkým vlastnostiam sú stále pohodlnejšie ako rifle.

Štýl na celý rok

Chinos sú najčastejšie ušité z bavlny, pričom aj v závislosti od váhy konkrétneho materiálu zvládnu prakticky všetky ročné obdobia. V lete patria medzi jedny z mála možností, ako si obliecť dlhé elegantné nohavice bez toho, aby ste trpeli, pre ostatné ročné obdobia ponúkajú dostatočnú ochranu pred chladom. V lete ich môžete vyhrnúť v oblasti členkov a obuť si ich k mokasínam, do práce sa výborne kombinujú so separátnym sakom a elegantnou obuvou, ale aj s teniskami.

Vďaka svojmu formálnejšiemu strihu dodajú každému outfitu punc elegancie, stále však nie príliš na to, aby to pôsobilo upäto. V skratke, chinos jednoducho vyzerajú dobre. Poriadne dobre.

Ako si vybrať tie správne?

Farebná škála chinos je prakticky nekonečná. Klasické nadčasové farby sú samozrejmosťou, v prípade chinos nie sú zďaleka výnimkou ani pestrejšie pastelové, ba až krikľavé farby, takže si medzi nimi nájde svoje naozaj každý.

Absolútnym králom spomedzi chinos sú však nohavice vo farbe camel. Fungujú fantasticky so všetkým od separátneho saka, cez elegantné košele a svetre, až po pohodlné šedé tričko a mikinu, nič však neporazí nesmrteľnú kombináciu chinos vo farbe camel, bielej košele a mokasín. Pri výbere ostatných chinos môžete byť naozaj kreatívny a popustiť uzdu svojej fantázii, no chinos vo farbe ťavej srsti budú pre každý pánsky šatník vždy voľbou č.1.

Zvyšok je už skutočne na vás. Farebné chinos vyzerajú výborne najmä v lete k mokasínam a pohodlnej košeli, pre chladnejšie obdobia výborne fungujú konzervatívnejšie farby, napr. tmavomodrá či šedá. Zaujímavou voľbou sú aj čierne chinos, ktoré sú dobrou alternatívou k čiernym rifliam.

Chinos s mimoriadnou odmenou pre verných

Členovia klubu Otto Berg získajú v týchto dňoch špeciálnu zľavu navyše až 20% na celý pánsky výpredajový sortiment, vďaka čomu si môžu zakúpiť napríklad aj kvalitné chinos nohavice vyrobené na Slovensku za ešte lepšie ako výpredajové ceny. Výhodnejšie to už naozaj nejde!

Ak našim členom ešte nie ste, aj pre vás sme sa rozhodli urobiť zvláštnu výnimku. Ak sa stanete súčasťou klubu Otto Berg v týchto dňoch, rušíme pre vás podmienku, že zľavy si môžete uplatniť až po prvom nákupe. Túto našu špeciálnu ponuku tak môžete využiť aj vy, stačí len nakúpiť v našich predajniach aspoň v hodnote 50 eur.