AKÝ JE SPRÁVNY GENTLEMAN?

06.08.2018

Je niekoľko zásad, ktoré správny gentleman dodržiava. Vlastne, je ich na desiatky či stovky, ale tých naozaj dôležitých je niekoľko. Pozrite sa na ne s nami a buďte za gentlemana.

Stále sa kladie dôraz na to, že je dôležité byť gentlemanom pri ženách. Musíme však upozorniť, že to nie je dôležité iba pri ženách, ale aj pri rovnakom pohlaví a vôbec všeobecne vo vzťahu k širokému okoliu. Pravý gentleman teda v prvom rade nerozlišuje, či je gentlemanom k žene, pretože keď už tým gentlemanom je, tak neselektuje, ale je ním všeobecne.

Keďže o tom, ako byť gentlemanom k dáme sa už popísalo naozaj veľa (otvoriť dvere, podať sako, zaplatiť účeť, nepoužívať invektíva...), pozrime sa spoločne na to, ako byť gentlemanom tak naozaj všeobecne.

Ten pravý gentleman je rozhľadený. S tým súvisí, že veľa číta, sleduje spravodajstvo, zaujíma sa o dianie doma aj v zahraničí, a to nielen politické, ale aj kultúrne, športové, spoločenské... Výsledkom je, že keď je v spoločnosti, je príjemným spoločníkom pre každého a na akúkoľvek tému. Neostane stáť ticho s otvorenými ústami, ale chytá sa na všetko, čo niekto nadhodí.

Ten pravý gentleman nefajčí v spoločnosti zloženej najmä z nefajčiarov. Nestane sa, že by bol milý k spoločnosti, s ktorou sedí v reštaurácii pri stole, ale potom sa vykričí na čašníka.

Správny gentleman sa oblieka pekne. Vždy je upravený a čistý. Má skôr konzervatívny štýl, ktorý ale nazapadá v dave. Jednoducho má štýl. Nikdy si neobuje špinavé topánky. Nikdy nevyjde z bytu neučesaný a neoholený. Neznamená to, že nesmie mať strnisko, ale rozhodne nie je zarastený. Už minimálne z hygienického hľadiska.

Správny gentleman možno robí chyby, ale nemá problém priznať si ich a pokúsiť sa zmeniť ich. Gentleman sa vie poďakovať a vie aj poprosiť.

Správny gentleman vie, že pod sako si nedá košeľu s krátkym rukávom a že jeho kravata nebude nikdy širšia ako klopa na saku. Správny gentleman neskombinuje horizontálne prúžky s prúžkami vertikálnymi. Nenosí šortky ani v horúcom lete, preferuje trojštvrťové nohavice. Gentleman vie, ako si zapínať gombíky na saku.

V otázke obliekania je toho mnoho a mohli by sme ešte pokračovať a pokračovať. Určite pre vás ale bude lepšie, ak sa prídete priamo na svoj štýl obliekania a to, čo by na vás konkrétne navonok gentlemana podtrhlo, opýtať priamo do niektorej z našich predajní. Náš personál vám vždy ochotne a najmä odborne poradí.