AKO SI VYBRAŤ TEN PRAVÝ SVADOBNÝ OBLEK

07.06.2019

Jednou z najväčších radostí ale aj strastí každého muža, chystajúceho sa na svadbu (a to je jedno, či v pozícii ženícha alebo svadobčana), je výber vhodného obleku. Koniec koncov, je to svadba, minimálne pre dvoch z prítomných najdôležitejší deň ich života a preto váš outfit nie je niečo, čo by malo zostať zanedbané.

Výber správneho obleku však nie je vôbec hračka a okrem vášho osobného vkusu tu zohráva rolu množstvo ďalších faktorov. Ako si teda vybrať taký oblek, aby ste patrili medzi najlepšie vyzerajúcich mužov v miestnosti?

Čierny (alebo antracitový) oblek

Obliecť sa do tejto nesmrteľnej klasiky nie je nikdy zlý nápad a je možno trochu škoda, že čierny oblek sa posledné roky drží tak trochu v úzadí oproti modrému či šedému obleku. Ide síce o konzervatívnu voľbu, to ale predsa ešte neznamená, že v čiernom obleku nemôžete vyzerať ako hotový švihák!

Na aké svadby sa čierny oblek hodí? Čierny oblek sa obzvlášť vynikajúco hodí na tradičné svadby v historických priestoroch a kostoloch, prípadne na svadbách, ktorá začínajú v neskorších hodinách - čím menej svetla čierna má, tým pôsobí luxusnejšie.

Na aké svadby sa čierny oblek nehodí? Letné svadby, plážové svadby, neformálne svadby či svadby, kde oslava končí večerou. 

Šedý oblek

Šedý oblek sa taktiež dlhšie držal v úzadí, no v posledných rokoch naň štýlový muži z celého sveta nedajú dopustiť. Jeho tajomstvom je jeho univerzálnosť - šedý oblek vyzerá vynikajúco aj v dennom svetle, aj pod nočnými hviezdami. Jednoducho oblek, ktorý naozaj počas celej svadby ani na moment nezaváha.

Na aké svadby sa šedý oblek hodí? Prakticky na všetky. Šedé obleky sú moderné a zároveň v sebe nesú klasický charakter, takže či sa chystáte na modernú mestskú svadbu alebo tradičný cirkevný sobáš, šedý oblek vás podrží.

Na aké svadby sa šedý oblek nehodí? Takú svadbu skutočne nepoznáme :-).

Modrý oblek

Modrý oblek zažíva posledné roky svoju renesanciu a muži sa za ním môžu zblázniť. Za jeho popularitou sa skrýva moderný, mierne neformálny charakter, ktorý so sebou modrá nosí a taktiež fakt, že modrý oblek sa výborne kombinuje nielen s hnedými koženými topánkami, ale zvládne napríklad aj biele minimalistické tenisky.

Na aké svadby sa šedý oblek hodí? Modrý oblek je menej konzervatívnou voľbou, preto je ideálny najmä na mestské svadby, letné svadby či svadby vonku. Modrá farba vyniká najmä za denného svetla, no keď sa zotmie, už koniec koncov aj tak všetci muži odkladajú saká a zvŕtajú na parkete svoje partnerky.

Na aké svadby sa šedý oblek nehodí? Nie je vôbec nevhodné vziať si modrý oblek na akúkoľvek svadbu, no modrý oblek na tradičných svadbách a v historických priestoroch nepôsobí tak luxusne ako čierny či šedý. Ale ako vravíme, neznamená to, že by bola chyba vziať si ho aj na takútu svadbu.

Károvaný oblek

Káro bolo dlho považované za niečo pre svadobčana nevhodné - púta totiž príliš veľa pozornosti. Pravidlá pánskej módy však už zďaleka nie sú tak striktné ako kedysi, navyše aj káro zažíva obdobie, kedy sa za ním muži môžu doslova zblázniť. Výborným kompromisom je teda jemný károvaný vzor, ktorý síce pozornosť upúta, no jemným a nevtieravým spôsobom.

Na aké svadby sa károvaný oblek hodí? Moderné svadby, neformálne svadby, svadby vonku, ale aj tradičné svadby, ktoré v sebe majú trocha šmrncu. Čím jemnejší károvaný vzor je, tým univerzálnejšie sú vaše možnosti.

Na aké svadby sa károvaný oblek nehodí? Na príliš konzervatívne svadby a pre svadobčanov, ktorí si potrpia na tradície a zaužívané pravidlá.