AKO NOSIŤ KOŠELE K DŽÍNSOM

25.04.2018

Ide o jednu z najlepších kombinácií, ale tiež má pár pravidiel. Pri tejto téme vychádzame z dvoch základných predpokladov - každý muž má doma niekoľko košieľ a niekoľko džínsov. Alebo minimálne jedny. A džínsy s košeľou predstavujú naozaj dobrú kombináciu! Môže pôsobiť formálnejšie alebo viac voľnočasovo, odvíja sa to od toho, ako a čo konkrétne dopasujete.


V prvom rade je dôležité dbať na správny výber košele. Myslíme tým správny v zmysle, aby vám sedela. Košeľa nesmie byť príliš úzka, ani príliš široká. Úzka je, ak sú gombíky čo i len trošku napnuté. Naopak, široká je, ak sa zbiera a vytvára "vlnky" po stranách. Druhým dôležitým faktom je, že košeľa nesmie byť príliš krátka ani príliš dlhá. A to je niečo, s čím sa v predajni často stretávame. Viete aká je správna dĺžka košele? Vaša košeľa by mala siahať po vaše boky, cca. na spodný lem zadných vreciek. Nie vyššie a nie nižšie. Dlhšia košeľa vytvára dojem krátkych nôh a kratšia vám zase môže pridať pár kíl navyše.

Džínsy sami o sebe sú skôr voľnočasovým kúskom, preto je vhodné, aby ste si do nich košele nekasali. Ak si chcete obliecť košeľu a džínsy, prispôsobte sa tomu, že napriek košeli siahate po voľnočasovom oblečení. Preto nechajte košeľu vonku.


Biela košeľa
sa hodí prakticky k akýmkoľvek džínsom. Doslovne. Aj čo do strihu, aj čo do farby. Dôležité je uvedomiť si, že čím tmavšie džínsy zvolíte, tým formálnejšie budete pôsobiť.

Čierna košeľa nie je úplne klasickým kúskom v pánskom šatníku, i keď je vcelku užitočná. Ak si oblečiete čiernu košeľu, najviac vám pristanú džínsy svetlejších tónov. Na druhej strane, vhodné sú pokojne aj čierne džínsy. Základom je, aby boli odtiene čiernej príbuzné.

Napokon k džínsom možno dopasovať aj vzorované košele. Čím formálnejšia udalosť, tým menej pásikov a vzorov. A - ako sme už spomenuli - nezakasávať!

Tak teda, priatelia, nech sa vám táto kombinácia nosí minimálne tak dobre, ako dobre vyzerá. ;)