AKO BYŤ TÝM NAJŠTÝLOVEJŠÍM HOSŤOM NA SVADBE? (1. ČASŤ)

18.05.2018

Povedzme si úprimne, že pomerne jednoducho! Stačí sa pri obliekaní trochu uvoľniť - nie však príliš!

Začnime tým nadôležitejším. Ak idete na svadbu ako hosť, v žiadnom prípade to nie ste vy, kto by mal vyzerať najlepšie. A na to pri obliekaní sa treba myslieť.

To druhé najdôležitejšie je, aby ste sa pri tom obliekaní sa uvoľnili. Svadba je radostná udalosť, pri ktorej idete osláviť vzťah dvoch ľudí, ktorí sa ľubia. Preto sa viac ako na oblečenie zamerajte na ich vzťah, na to, že im idete vzdať úctu a rešpekt, že sa našli, že si budujú vzájomné šťastie a sú odhodlaní starať sa o seba po zvyšok života. Rozhodne to nie je samozrejmosť.

Keď už teda máme v tomto jasno, poďme na to - ako sa obliecť na svadbu? V niektorých zahraničných krajinách je to o čosi jednoduchšie, pretože je zvykom uvádzať na pozvánky aj informáciu o tom, aký je dress code. U nás to zatiaľ zvykom veľmi nie je a podobný údaj na pozvánke je skôr raritou. V zásade však platí, že najvhodnejším oblečením na svadbu je určite oblek. Aký?


Jeseň, zima, večerná udalosť - tmavších odtieňov (námornícky modrý, tmavošedý, čierny ap.) a z ťažších materiálov.

Jar, leto, denna udalosť - svetlejších odtieňov (svetlošedý, svetlohnedý, kávový, biely ap.) a z ľahších materiálov.

Ak by ste náhodou oblek v šatníku nemali, tak nezúfajte. Môžete ho nahradiť oblekovými nohavicami, namenej formálne svadby dokonca tmanšími džínsami. Vždy však určite siahnite po saku a kravate či motýliku. Ak by ste ich napokon aj nepotrebovali, tak si ich jednoducho necháte v aute. Zásada však je, že je lepšie svoje oblečenie trochu nadhodnotiť ako podhodnotiť.