AJ ŠPORTOVÁ ELEGANCIA MÔŽE VYZERAŤ DOBRE

20.02.2019

Pojem športová elegancia bol v módnom svete dlho považovaný za oxymoron a niečo, čo vlastne neexistuje. Potom ale, niekedy okolo roku 2011, prišiel veľký trend, kedy manažéri a pracovníci z korporátov začali cestou do práce navštevovať posilňovňu a logicky tomu prispôsobovali svoje outfity. Až si zrazu niekto povedal, že to vlastne vôbec nevyzerá zle. A športová elegancia stala trendom sama o sebe.

Nenechajte sa ale pomýliť, športová elegancia nie je oblečenie, v ktorom môžete ísť do práce a rovno si v ňom po nej odcvičiť intenzívny tréning. Ide o eleganciu, ktorá bola svojim strihom a výberom látok vytvorená tak, aby vás výraznejšie neobmedzovala v pohybe a vy ste tak počas pracovného dňa nemali taký pocit "zviazanosti".

Toto je 5 módnych prvkov, ktoré dokonale vystihujú, čo športová elegancia je:

Bavlnené chinos

Chinos sú perfektným kompromisom medzi voľnočasovým, športovým vzhľadom a elegantným vzhľadom oblekových nohavíc. Sú pohodlné, neobmedzujú v pohybe a sú pritom stále dostatočne elegantné na to, aby ste ich mohli nosiť do práce a kombinovať so separátnym sakom. Výborne ale vyzerajú najmä so zapravenou bielou košeľou.

Sveter s golierom do "U"

Športová elegancia, to sú do veľkej miery jednoducho svetre. Špecificom svetrov, ktoré ale majú športový charakter a zároveň ich možno kombinovať aj do pracovných outfitov, je golier v tvare "U".

Tieto svetre sa do práce výborne kombinujú s košeľou, len si dajte pozor, aby zostať golier vo svetri. Ak máte chuť na niečo športovejšie, prehoďte si cez sveter jednoduchú a dobre padnúcu bomberu.

Minimalistické tenisky

Hoci nikdy nebudú všetci súhlasiť s tým, že tenisky možno kombinovať s oblekom, podľa nás to nie je tak úplne pravda. Iste, hranica medzi vkusom a trápnosťou je v tomto prípade naozaj tenká, no s čistými, minimalistickými teniskami a vhodným strihom obleku môžete vytvoriť naozaj moderný, svieži look.

Pre tých, ktorí si netrúfajú, však minimalistické tenisky v neutrálnych farbách stále výborne dopĺňajú aj smart casual outfity, či už ide o polokošele, separátne saká alebo košele.

Športové saká

Saká so športovým charakterom sa vyznačujú tým, že dokonale kopírujú siluetu tela a preto nemajú podšívku. Využívajú sa najmä v lete a fantasticky dopĺňajú každý smart casual outfit bez toho, aby ste mali pocit, že ste viazaní klasickým sakom. Keďže sa však stále jedná o eleganciu, bez ohľadu na športový charakter, aj v tomto prípade, podobne ako pri klasických sakách, budú najlepšie fungovať neutrálne, nadčasové farby.

Bombery

Bombera je športová bunda, ktorá vyniká svojou univerzálnosťou. Variácií tejto bundy je obrovské množstvo, sama o sebe však môže byť napriek športovému charakteru veľmi elegantná a preto si ju obľúbili muži z celého sveta.

Moderné bombery sú charakteristické tým, že kopírujú siluetu tela, majú minimalistický vzhľad a vyrábané sú najčastejšie v neutrálnych farbách. Skvele vyzerajú cez košele (napríklad aj s pletenou kravatou) či svetre, s tmavými džínami či bavlnenými chinos. To je dosť možností vytvoriť smart casual outfit, ktorý v kancelárii zaujme každé oko.