7 VECÍ, KTORÉ SKUTOČNÝ DŽENTLMEN ZA ŽIADNYCH OKOLNOSTÍ NEROBÍ

18.03.2019

Pod pojmom džentlmen si mnohí vybavíme upraveného a uhladeného muža, ktorému žiadna oblasť etikety nie je cudzia a ku každému človeku sa správa s rešpektom. Džentlmen v našich očiach otvára ženám dvere, pomáha im odložiť kabát a jednoducho povedané, vie čo sa patrí.

Džentlmenstvo však nie je len o tom, čo by takýto muž mal robiť, je snáď ešte viac o tom, čo by takýto muž robiť za žiadnych, ale naozaj žiadnych okolností nemal. Pretože aj najvyberanejšie správanie a najlepšie padnúci oblek je vám nanič, pokiaľ niektorý z nasledujúcich bodov patrí do vášho repertoáru správania sa.

Poďme sa na ne bez ďaľších rečí pozrieť.

1. Ohováranie

Skutočný džentlmen nielen neohovára, ale navyše odmieta zapájanie sa do akýchkoľvek debát, týkajúcich sa lacného ohovárania iného človeka. Na tieto nezmysly jednoducho nemá ani čas, ani chuť.

2. Vyhýbanie sa očnému kontaktu

K džentlmenovi tak nejak prirodzene patrí sebavedomie. Aj najlepšie oblečený muž totiž nezaujme, pokiaľ pôsobí, ako by bol na tomto svete za trest. A jedným z najočividnejších známok nedostatku sebavedomia je vyhýbanie sa očnému kontaktu, obzvlášť počas rozhovoru s iným človekom. Budete pôsobiť vystrašene a slabo, čo je ten posledný pocit, ktorý chcete v druhom človeku vyvolať.

3. Stalkovanie ľudí na sociálnych sieťach

Sebavedomý muž nemá potrebu sledovať dopodrobna životy iných ľudí na sociálnych sieťach. Má svoj život, svoje ciele, svoje ambície a svoje aktivity. A ak sa zaujíma o život iného človeka, resp. túži niekoho spoznať, radšej danej osobe dovolí, aby mu o sebe povedala sama, než aby si všetko zistil vopred.

4. Problém s konštruktívnou kritikou

Nie že by aj konštruktívna kritika bola pre kohokoľvek príjemná. Povedzme si pravdu, počuť kritiku, hoci adekvátnu a k veci, nebude nikdy príjemné. No pravý džentlmen vie, že táto kritika neprichádza preto, aby bola príjemná, ale preto, aby pomohla posunúť jeho život, štýl, biznis či fyzické zdravie na novú úroveň. Džentlmen kritiku počúva, prijíma a aplikuje zmeny.

5. Večné ospravedlňovanie sa

Neschopnosť ospravedlniť sa a uvedomovať si dôsledky svojho konania je známkou absolútnej arogancie. No ospravedlňovať sa za jedno pochybenie mesiace dookola, respektíve sa ospravedlňovať aj za veci, ktoré nie sú našou chybou, to nie je o nič lepšie.

6. Očakávanie, že výsledky spadnú sami z neba a veci sa nejak jednoducho "stanú"

Džentlmen nikdy nečaká, že úspech príde sám od seba. Obuje si bežecké tenisky, osloví toho potencionálneho klienta, pozve na rande ženu, ktorá sa mu páči. Jednoducho vie čo chce a ide si za tým. Kto iný je zodpovedný za váš osud, keď nie vy sami?

7. Pýtanie si komplimentov

Skutočný džentlmen nepotrebuje dookola počúvať, aký úžasný, inteligentný, očarujúci a sexy je. Nesnaží sa loviť komplimenty štýlom, akým rybári nahadzujú udice do rybníka. Pozná svoje kvality, pozná aj svoje nedostatky, pracuje na nich a prijíma sa taký, aký je.