5 VECÍ, KTORÉ ZANECHAJTE V ROKU 2018

30.01.2019

Nový rok bol odjakživa pre mnohých mužov symbolickou príležitosťou, kedy začať robiť veci inak. Je však niekoľko týždňov po silvestrovskej noci a väčšina z našich predsavzatí je dávno "ta-tam".

Či sa svojich predsavzatí ešte držíte, alebo ste už na ne dávne zanevreli, je dôležité pochopiť, že Nový rok nie je nijakým magickým dátumom a každý deň máte príležitosť robiť veci inak. Ak vám tento rok teda vaše predsavzatia úplne nevyšli, čo tak to skúsiť odznova a rovno hneď? Alebo čo tak skúsiť zmeniť svoj život tým, že miesto toho, aby ste sa za niečím konkrétnym hnali, pokúsite sa pre zmenu niečoho konkrétneho vzdať?

Niekedy nespočíva tajomstvo úspechu v tom, čo by sme mali robiť navyše, ale s čím by sme mali prestať. V konečnom dôsledku nás tieto drobné zmeny v našom životnom štýle môžu v roku 2019 posunúť na úplne novú úroveň a urobiť z nás mužov, akými túžime byť. Alebo sa minimálne k tomu ideálnemu obrazu muža aspoň o kúsok priblížiť.

Toto je 5 vecí, ktoré nech sa vo vašom živote stanú vecou minulosti. Ak sa vám to podarí, garantujeme vám, že to bude jednoducho čertovsky dobrý rok. Na to sa môžete spoľahnúť.

Príliš veľa práce na úkor vlastného šťastia

Práca môže dávať nášmu životu zmysel, no náš život prácou ani nezačína, ani nekončí. Pre lepšie duševné zdravie, rodinné, priateľské a ľúbostné vzťahy je jednoducho nutné vedieť, kedy je práce dosť.

Je ťažké budovať kvalitné medziľudské vzťahy, pokiaľ vašu myseľ zamestnáva 24 hodín denne vaša práca. Kašlite na e-maily po pracovnej dobe, oznámte svojmu šéfovi, že po určitej hodine jednoducho telefón neberiete a sústreďte sa tento rok na dôležitejšie veci v živote.

Zanedbávanie samého seba

Nech je teda rok 2019 rokom, kedy o seba začnete naozaj dbať.

Dajte šancu elegantnejšiemu oblečeniu a budete prekvapení, akú zmenu to dokáže spôsobiť vo vašom pracovnom a súkromnom živote. Nájdite si fyzickú aktivitu, ktorá vás bude napĺňať a pomôže vám schudnúť nejaké to kilo navyše. Poriadne sa každú noc vyspite. Zvažujte, čo dávate do úst.

Vaše telo a vaša myseľ je to najcennejšie, čo máte. Doprajte im teda takú starostlivosť, akú si zaslúžia.

Alkohol

Tak, ako sa muži v novembri neholia, tak má mnoho mužov z celého sveta tendenciu v januári vyradiť absolútne všetok alkohol. Možno nie je nutné ísť do úplných extrémov a pohár vína či dobrej whisky v piatok večer ešte nikomu nikdy neublížil, no tradícia "suchého januára" nevznikla len tak náhodou a je výbornou príležitosťou zamyslieť sa, ako ovplyvňuje alkohol váš život.

Skúste tento rok vynechať alkohol počas pracovných dní a budete prekvapení, aký výrazný vplyv to môže mať na vašu produktivitu a schopnosť sa koncentrovať.

Neschopnosť uvariť večeru

Každý z nás pozná minimálne jedného muža - vtipkára, ktorý sa potrebuje pri každej príležitosti pochváliť tým, že dokáže uvariť maximálne párky a spáli aj špagety vo vode. Páni, varenie je nielen jednou z najdôležitejších schopností, aké sa môžete v roku 2019 naučiť, ale zároveň aj jednou z najpríťažlivejších.

Zanechajte vtipkovanie a podceňovanie sa v roku 2018 a postavte sa raz za čas k sporáku. Nepotrebujete denne produkovať večere na úrovni michelinských reštaurácií, stačí vám naučiť sa pár základných jedál a postupne rozširovať svoj repertoár. Nie je to nič, na čo by ste nemali.

Nekonečné vyspávanie

Ak vás vytáčajú všetci motivační rečníci, ktorí vstávajú o 3:30 ráno a o šiestej ráno už majú za sebou vítanie slnka, 80% pracovných povinností, lekciu hrania na gitare a maratónsky beh, je nutné pochopiť dve veci - neverte všetkému, čo sa píše na internete a uvedomte si, že aby ste robili veci lepšie, nie je nutné ísť do extrémov.

Čo tak vstávať do práce o 30 minút skôr, než bolo doposiaľ pre vás bežné? Zásadný rozdiel v kvalite vášho spánku to nebude, akurát si ráno stihnete v kľude vychutnať kávu, prečítať titulky ranných novín, natiahnuť sa a v neposlednom rade - zobudiť sa.