5 VECÍ, KTORÉ ELEGANTNÝ MUŽ NIKDY NEDÁ NA SEBA

05.03.2019

Každý muž by mal minimálne do istej miery riešiť to, ako prezentuje seba a svojich blízkych, špeciálne svoju partnerku - a to nielen svojim správaním, ale aj tým, čo má na sebe. Oblečenie, ktoré nosíme, totiž odovzdáva odkaz a hovorí príbeh o tom, kto sme, kam smerujeme a ako vnímame svet.

Tak, ako však k elegantnému mužovi isté veci patria, tak existujú aj veci, ktoré k takémuto mužovi jednoducho nepatria. Či už práve pre spomínaný odkaz, ktorý to o takomto mužovi vysiela, alebo napríklad aj pre spoločenskú zodpovednosť a snahu žiť s ohľadom na iných.

Toto je 5 vecí, ktoré skutočný džentlmen vždy odmietne dať na seba:

Mikiny s kapucňou

Dobre, dobre, v prvom rade tu ide o kontext. Mikiny s kapucňou sú pohodlné, často príjemné na nosenie a majú svoje využitie v istých situáciach, napríklad v telocvični.

Problém je, že mikiny s kapucňou nie sú práve sofistikovaný kus oblečenia a sú typické skôr pre tínedžerov, než pre elegantných mužov. Takáto mikina teda o vás vysiela najpravdepodobnejšie odkaz, že ste tak trochu ešte dieťaťom v tele muža. A to nie je spôsob, akým sa chcete prezentovať.

Čo tak miesto toho skúsiť klasický crew-neck pulóver alebo pulóver s véčkovým výstrihom? Pocit pohodlia je podobný, univerzálnosť zaručená a ich sofistikovanosť je na úplne inej úrovni.

Fast fashion

Sme v 21.storočí a pri výbere (nielen) oblečenia by sme nemali byť ľahostajní voči tomu, odkiaľ toto oblečenie pochádza. Pravidelným nakupovaním lacných šiat z veľkých reťazcov žiaľ nevedomky podporujeme príšerné pracovné podmienky, v akých sú tieto šaty často produkované, nezriedkavo dokonca aj deťmi.

Elegantný muž vie, že je lepšie investovať do menšieho množstva kvalitnejších vecí, než kupovať každú vec s visačkou "Výpredaj". Preferuje slovenskú a európsku produkciu, kvalitné látky a vedomie, že je jeho oblečenie morálne čisté.

Špinavé topánky

Nič o nás nehovorí toľko, ako naše topánky. Možno aj preto sa hovorí, že ak je v rámci našich outfitov jedna jediná vec, do ktorej sa oplatí naozaj investovať, tak sú to práve topánky.

Viditeľne lacné a špinavé topánky dokážu okamžite pokaziť aj ten najlepší outfit. Zamerajte sa teda na topánky z kvalitnej kože v klasických dizajnoch, ktoré nikdy nebudú zlou voľbou.

Príliš tesná košeľa

Veľmi častá chyba mnohých mužov. Košeľa je výbornou voľbou každého džentlmena, veľmi často však podceňujú to, ako by mala košeľa sedieť.

Takto, pokiaľ ide o košele, vaše bradavky by na nej nemali byť viditeľné a pri hrudi sa nesmie v žiadnom bode naťahovať. Ak v košeli neviete voľne hýbať rukami, tak je pravdepodobne príliš tesná.

Samozrejme, všetci chceme vyzerať dobre a súčasným trendom sú skôr tesnejšie strihy, no nezabúdajte, že košeliam, obzvlášť tým menej formálnym, nijak neublíži aj trochu voľnejší strih.

Šiltovky

Okej. Opäť, tak ako pri mikinách, aj tu ide o kontext. Snažíme sa len povedať, aby ste sa vyhli ďalšej vážnej chybe, ktorú mnoho mužov robí - podceňujú dôležitosť výberu prvku, ktorý nosia na ochranu hlavy.

Je úplne v poriadku zobrať si na hlavu šiltovku, pokiaľ pracujete na záhrade, idete na ryby alebo hráte v parku futbal s deťmi. Nie však do kancelárie k bavlneným chinos a saku.

Nebojte sa experimentovať, čo sa týka pokrývok hlavy a dajte si záležať na tom, aby nijak nevytŕčali od zvyšku outfitu. Klobúk, šiltovka, baretka,...čokoľvek preferujete, vyberajte adekvátne tomu, v akom prostredí sa pohybujete a čo máte okrem toho na sebe.