5 MÓDNYCH KÚSKOV, KTORÉ SÚ ZÁKLADOM KAŽDÉHO JESENNÉHO ŠATNÍKA

29.10.2018

Akokoľvek tomu nechceme veriť, leto je dávno za nami a jeseň sa začína prejavovať v celej svojej kráse. Dobrou správou je, že jesenné počasie je perfektným základom pre módne kombinácie bez kompromisov a jeseň ako taká je teda najštýlovejším ročným obdobím v roku. Ale pozor len v prípade, že ste na ňu adekvátne vybavený.

Toto je 5 absolútnych základov do každého pánskeho jesenného šatníka.

Nepodšité sako

Jesenná móda ako taká je primárne o vrstvení. Jedna vrstva je počas chladných veterných dní málo, preto prirodzene vyťahujeme z šatníka svetre, saká a bundy. Problém však nastáva pri samotných sakách. To sako, ktoré vám na vašu košelu či tričko v lete perfektne sedelo, už zrazu na pletený pulóver zrazu úplne nesedí a pôsobí skôr komicky. Dôvodom je, že mnohé saká sú podšité tak, aby držali určitý tvar. Akonáhle ich teda oblečiete na nezvyčajnú siluetu (alebo príliš veľa vrstiev), nastáva problém. Riešením je v tomto prípade sako bez podšívky, ktoré dokonale kopíruje siluetu všetkého, čo sa pod ním nachádza. Vrátane toho pulóvra.

Trenčkot

Trenčkoty uzreli svetlo sveta počas prvej svetovej vojny a dodnes sa prakticky nezmenili - proti dažďu ochránia a vyzerajú výborne, tak prečo by aj. Trenčkoty (obzvlášť ikonický trenčkot vo farbe camel) sa tešia aj medzi mužmi čoraz väčšej obľube a ak vo svojom šatníku žiadny nemáte, je na čase to napraviť.

Kožená bunda

S pulóvrom či tričkom, kožená bunda nikdy nie je zlý nápad. Ochráni vás pred dažďom, zachytí pohľady všetkých okoloidúcich a dodá vám ten špecifický šmrnc, tak typický pre ikony 70.rokov minulého storočia. Navyše je úžasne univerzálna, možností, ako ju nakombinovať, je naozaj obrovské množstvo.

Minimalistické pulóvre

Pulóvre sú ideálnym odevom na prechod medzi letom a zimou. V teplotách, kedy bunda je príliš a tričko je príliš málo, jednoducho nenájdete nič lepšie. Sú pohodlné, pôsobia elegantne a skombinovať ich môžete prakticky s čímkoľvek, špeciálne dobre vyzerajú na košeli. Pri dovybavovaní vášho šatníka sa sústreďte na základné farby (tmavošedá, svetlošedá, navy) a všeobecne na čo najminimalistickejší strih. Kúzlo pulóvrov a svetrov sa totiž skrýva práve v ich jednoduchosti.

Vlnené nohavice

Vlnené nohavice sú oproti tým bavlneným na jeseň úplne iný level. Príjemne hrejú, sú mäkšie a mimoriadne pohodlné. Nehovoriac o tom, ako skvelo vyzerajú. A to s teniskami aj derby topánkami, so svetrom, tričkom aj košeľou. Jednoducho univerzálny priateľ, ktorého potrebuje v šatníku každý elegantný muž.