5 LETNÝCH PREŠĽAPOV, KTORÉ BY STE MOHLI ROBIŤ SPRÁVNE

11.06.2018

Kým dámy môžu chodiť menej zahalené a majú väčší výber materiálov a dizajnov, páni sa musia uspokojiť s užším výberom a väčším zahalením.

Každý z nás vníma teploty subjektívne a individuálne. Niekomu je príliš teplo už pri 20 stupňoch, iný potrebuje 30 a viac. Bez ohľadu na to, keď už k vám ten pocit teploty naozaj príde, mali by ste sa obliecť funkčne. Tak, aby vám nebolo príliš teplo, ale zároveň tak, aby ste stále dobre vyzerali.


1) Nohavice

Je pochopiteľné, že v teplých dňoch siahame po šortkách. Aj v prípade pánov, samozrejme. Avšak je dôležité uvedomiť si, že sú momenty, keď to úplne vhodné nie je. Napríklad pracovný pohovor. Alebo nejaká formálnejšia udalosť. Alebo pracovná večera. Atď. Voľte radšej nohavice príjemného materiálu, napr. bavlna, ľan ap., ktoré prepúšťajú vzduch a vašim nohám dajú možnosť dýchať.


2) Plné vrecká

Keďže v lete nenosíme kabáty, plášte, bundy... automaticky strácame nejaké to vrecko, ktoré sme mohli počas chladnejších dní využívať. Preto v lete môžeme vidieť pánov s ešte plnšími vreckami a ešte deformovanejšími nohavicami, a tak ešte horšie vyzerajúcimi postavami. V prípade, že so sebou nosíte doplnkov viac, ako napr. peňaženku a mobil, zaobstarajte si príjemnú pánsku kabelu. Na leto je vhodná aj látková, a tak do nej nemusíte investovať veľa peňazí. Bude to vyzerať podstatne lepšie ako plné vrecká.


3) Slnečné okuliare

Samozrejmá súčasť nášho letného odievania sa. Má iba jeden háčik, a to ten, že niektorí z nás síce hľadia na dizajn, ale akosi zabúdajú na kvalitu okuliarí. Stavte na také, ktoré naozaj obsahujú ochranný UV faktor, v opačnom prípade si zrak nechránite, ale, naopak, prispievate k jeho zničeniu. Slnečné okuliare jednoducho patria k produktom, do ktorých sa oplatí investovať o čosi viac peňazí.


4) Zahalenosť

Aj v príliš teplých letných dňoch platí - ak máte odhalenú viac ako polovicu tela, pridajte na seba nejaký ten kúsok navyše. Vaše nohavice môžu siahať po členky, to je in a trendy, naozaj však nie pod zadok. Vaše tričko môže mať príjemné krátke rukávy, tielka však radšej nechajte doma na nosenie v kruhu rodiny. Základné pravidlo naozaj znie: musíte mať zahalených 50 a viac % tela.

5) Ponožky

Posledná vec, pri ktorej často robíme prešľapy. Napríklad určite nie je správne v lete si dať ponožky, ktoré nás budú ešte viac zahrievať. Rovnako tak však nie je správne nechať si v topánke úplne bosú nohu bez ponožiek. Ak už to neprekáža nám, výsledná aróma môže prekážať nášmu okoliu. Ideálnou voľbou na leto sú tzv. neviditeľné ponožky, ktoré sú rozšírené najmä u žien, no konečne na ich výhody začínajú prichádzať aj páni. A, mimochodom, tie odhalené členky medzi topánkou a nohavicami vyzerajú v lete naozaj veľmi štýlovo a "módnoznalecky"!

Posledná rada je mimo zoznam, pretože sa netýka oblečenia. Nahodený môžete byť akokoľvek módne, ak výsledný efekt pokazíte nevhodným parfémom, či toaletnou vodou. Leto je čas vymeniť zimnú vôňu za ľahkú sviežu, ktorá vám dodá energiu a podporí dobrú náladu. Určite túto zmenu bude vnímať pozitívne i vaše okolie.

Veľa okúzľujúceho šarmu v letných dňoch bez prešľapov praje váš OTTO BERG.