10 FAKTOV, KTORÉ STE SI MYSLELI O OBLEKOCH A VÔBEC NIE SÚ PRAVDIVÉ

09.02.2018

Páni, je čas prejsť si niektoré mylné predstavy o oblekoch a o tom, ako by vám mali sedieť. Prečo? Lebo ak tieto chyby robíte, pravdepodobne míňate zbytočne veľa peňazí a môžete na druhých pôsobiť nevkusne, lacno, či dokonca neprofesionálne. Každý muž môže v obleku vyzerať atraktívne a štýlovo, preto vám prezradíme najčastejšie omyly, ktoré si o svojom business oblečení myslíte:

 1. Business oblečenie je vždy formálne
  Skutočnosť: Môžete sa obliecť uvoľnene alebo business casual a stále vyzerať ako profesionál. Informujte sa o očakávaniach vo vašej práci, ako by ste mali byť oblečený za rôznych okolností - na meetingy, počas neformánych piatkov, či na firemnú párty.
 2. Vo voľnom oblečení vyzerám lepšie, alebo je pohodlnejšie
  Skutočnosť: Mnoho ľudí si myslí, že keď majú nadváhu, voľnejšie oblečenie ju skryje a budú vyzerať štíhlejšie. V skutočnosti však najlepšie vyzerajú vtedy, keď majú oblek prispôsobený k ich proporciám.
 3. Business oblečenie nie je moderné a pohodlné
  Skutočnosť: Môžete byť oblečený aj módne aj pohodlne. Business oblečenie môže vyzerať konzervatíne aj štýlovo zároveň. Ak si zaobstaráte oblek so štýlovými doplnkami, budete vyzerať moderne. Aby bol oblek pohodlný, je potrebné dbať na výber správnej veľkosti a strihu.
 4. Oblečenie na mieru je veľmi drahé
  Skutočnosť: Nemusíte si dávať šiť oblek namieru, v našich predajniach ponúkame kolekciu mix & match, z ktorej si môžete vybrať sako a nohavice rôznych veľkostí. Často to problém vyrieši.
 5. Oblečenie na mieru býva tesné
  Skutočnosť: Váš oblek bude presne taký, ako preferujete. Iba na vás záleží, či bude tesný, alebo nie. Váš odev by mal nielen skvele vyzerať, ale mali by ste sa v ňom aj dobre cítiť.
 6. Muži majú nosiť vždy čierne topánky
  Skutočnosť: Sú to práve svetlo hnedé topánky, ktoré by mali byť jadrom pánskeho šatníka. Hodia sa k rôznym typom oblečenia a k rôznym farebným prevedeniam.
 7. Všetko musí byť rovnakej farby, vrátane opasku a topánok
  Skutočnosť: Oblečenie a doplnky nielenže nemusí byť, ale dokonca by nemalo byť tej istej farby. Pokojne môžete používať rôzne vzory, dokonca aj odtiene farieb, ktoré spolu ladia. Dokonca i kontrast môže vyzerať skvele. Napríklad ak skombinujete svetlohnedé topánky, tmavohnedý opasok alebo kravatu s hrubými pruhmi či vzormi s košeľou s tenkými prúžkami či malými vzormi.
 8. Pekne sa obliekať vyžaduje veľa času a úsilia
  Skutočnosť: Nákupná turistika, keď prechádzate z obchodu do obchodu, aby ste si zabezpečili všetky potrebné súčasti oblečenia je veľmi časovo náročná. Na druhej strane, sú tu predajne, kde môžete získať všetko potrebné na jednom mieste a zároveň tu získate osobnú pomoc a asistenciu pri výbere. Vyskúšajte navštíviť niektorú z našich predajní. :)
 9. Štýly sa rýchlo menia, preto je ťažké zostaviť šatník
  Skutočnosť: Existujú základné prvky, ktoré nikdy nevýjdu z módy. Ako základ šatníka si preto vyberajte veci, ktoré môžete nosiť dlhú dobu. Aby ste vyzerali trendovo, stačí pridať pár zaujímavých módnych doplnkov - oblekových vreckoviek, ponožiek, kravát, ktorými môžete ozvláštniť svoj vzhľad a vyzerať štýlovo.
 10. Môžem vyzerať dobre, iba ak som štíhly
  Skutočnosť: Každý može vyzerať dobre s outfitom, ktorý mu padne, bez ohľadu na veľkosť, ktorú nosí.