BLOG

Prečítajte si, čo je nové
 

Český jazdec elitnej série MotoGP Karel Abraham reprezentuje všetko, čo vystihuje aj značku OTTO BERG. Jeho odvaha, túžba po dobrodružstve, neustále skúšanie nových vecí a celkovo prístup k životu, akým sa dlhodobo prezentuje, bol pre nás odjakživa veľkou inšpiráciou.

Nadčasovosť a elegancia sú síce kľúčové hodnoty značky Otto Berg, neznamená to však, že pri vysokej móde nie je priestor na experimenty. Aj preto sme si ako tohtoročnú tvár našej kolekcie vybrali úspešného motocyklového pretekára Karla Abramáha, ktorého životný štýl je skôr o motorkárskych kombinézach, adrenalíne a vysokej rýchlosti, než o...

Hoci vlna zďaleka nepatrí medzi najlacnejšie materiály, aké sa pri výrobe oblekov využívajú, patrí k tým najrozšírenejším. Tajomstvo úspechu tohoto materiálu v pánskej móde sa skrýva práve v jeho vlastnostiach. Ak totiž existuje jeden materiál, ktorý vás zvládne sprevádzať (takmer) počas celého roka, tak je to práve vlna.

Takmer s úplnou istotou môžeme povedať, že súčasťou každého pánskeho botníku je aj minimálne jeden pár tenisiek. Je to ideálna a pohodlná varianta ku kraťasom alebo džínsom. Rovnako tak dlhú dobu platilo spojenie obleku a spoločenských topánok. Obe tieto kombinácie predstavovali teda svoju vlastnú formálnu a neformálnu kategóriu. Tento trend sa...

Je samozrejmosťou, že pokiaľ ide o formálne udalosti ako svadba či pohreb, vieme čo sa patrí a prirodzene si teda košeľu zapravíme. A potom je tu dôležité rokovanie, či jednoducho práca ako taká, kde je taktiež pochopiteľné, že košeľa patrí do nohavíc.

Je to muž, ktorému slovo strach príliš veľa nehovorí. Inak by asi tento milovník adrenalínu ani nemohol jazdiť prestížny seriál MotoGP, kam sa skutočne dostanú ten tí najlepší z najlepších, a uháňať rovinkami pretekárskych okruhov v rýchlostiach cez 320 km/h.

Letné počasie je pre mužov, ktorí milujú nadčasovú eleganciu, tým najťažším obdobím v roku. Obzvlášť v týchto horúčavách je móda ako taká minimálne takou výzvou, ako snaha bezproblémovo zaspať či snaha sústrediť sa pri práci.

Je niekoľko zásad, ktoré správny gentleman dodržiava. Vlastne, je ich na desiatky či stovky, ale tých naozaj dôležitých je niekoľko. Pozrite sa na ne s nami a buďte za gentlemana.